Karafa

Kód: 67
Značka: Druhý dych
€15,90 –31 %
Karafa
€15,90 –31 % €10,90
Skladom

Máme radi víno. Zber originálnych fliaš je naše hobby. Z tejto fľaše od vína sme vyrobili karafu. Výška je 18 cm a váži 380 g.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pri upcyclingu zozbieraných vínových fliaš nemôžeme zaručiť farebnosť produktov. Ak si predsa len chcete vybrať konkrétnu farbu, môžete ju mať za príplatok 20 %. 

Na sklonku leta robievame výborný jabĺčkový mušt. Býva ho dosť predávame ho a zo zisku udržiavame sad. Jeden rok nebola úroda tak smesi lámali hlavy, kde zohnať peniaze. Vtedy vznikol DRUHÝ DYCH. Či už vás naše výrobky privedú k zamysleniu nad nadbytočnou spotrebou, alebo sa vám páčia ako dizajnové kúsky, vedzte, že ich kúpou nám prispejete na dlhý život ovocných stromov v SADE U HARUŠŤÁKOV.

Upcycling - Kreatívna premena odpadových materiálov na nové produkty s umeleckou alebo environmentálnou hodnotou. Trápi nás že jeme jabĺčka čo obleteli polovicu zemegule. Preto sme v Sade u Harušťákov vysadili vyše sto vysokokmenných ovocných stromov starých krajových odrôd. Sad vypásajú ovce. Na jar ich striháme a vlnu spracúvame. V zime poriadame burzu vrúbľov a kurz rezu ovocných stromov. V lete kosíme a na jeseň zberáme jablká a lisujeme mušt.

V Hostinci u Klačkov dávame druhú šancu použitým fľašiam. Tie zvyčajne končia svoju púť v kontajneri so sklom. U nás dostávajú ďalšiu šancu. Vznikajú z nich poháre vázy karafy svietidlá či kvetináče. Každý kus je originál má iné dno i hrúbku skla. Logistika a zásobovanie fľašami nie sú jednoduché. Nechodíme do skladu kúpiť kilogramy skla. Usilujeme o trvalo udržateľný spôsob života preto fľaša od vína povýšila svoju funkciu o nový rozmer. Sklenené fľaše slúžia ďalej ako výnimočné vázy alebo štýlové poháre. Najviac fliaš máme z nášho Hostinca u Klačkov. Zásobujú nás aj spriatelené vinotéky. V neposlednom rade veľa našich sympatizantov robí čo môže, aby sme mali dosť materiálu.

Dodatočné parametre

Kategória: Druhý dych
Hmotnosť: 0.38 kg