Pohár

Kód: 103/1 K 103/6 K Zvoľte variant
Značka: Druhý dych
€4,50 €25 od €4,50
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Máme radi víno. Zber originálnych fliaš je naše hobby. Z tejto fľaše od vína sme vyrobili pohár

Detailné informácie

Podrobný popis

Pri upcyclingu zozbieraných vínových fliaš nemôžeme zaručiť farebnosť produktov. Ak si predsa len chcete vybrať konkrétnu farbu, môžete ju mať za príplatok 20 %. 

Na sklonku leta robievame výborný jabĺčkový mušt. Býva ho dosť predávame ho a zo zisku udržiavame sad. Jeden rok nebola úroda tak smesi lámali hlavy, kde zohnať peniaze. Vtedy vznikol DRUHÝ DYCH. Či už vás naše výrobky privedú k zamysleniu nad nadbytočnou spotrebou, alebo sa vám páčia ako dizajnové kúsky, vedzte, že ich kúpou nám prispejete na dlhý život ovocných stromov v SADE U HARUŠŤÁKOV.

Upcycling - Kreatívna premena odpadových materiálov na nové produkty s umeleckou alebo environmentálnou hodnotou. Trápi nás že jeme jabĺčka čo obleteli polovicu zemegule. Preto sme v Sade u Harušťákov vysadili vyše sto vysokokmenných ovocných stromov starých krajových odrôd. Sad vypásajú ovce. Na jar ich striháme a vlnu spracúvame. V zime poriadame burzu vrúbľov a kurz rezu ovocných stromov. V lete kosíme a na jeseň zberáme jablká a lisujeme mušt.

V Hostinci u Klačkov dávame druhú šancu použitým fľašiam. Tie zvyčajne končia svoju púť v kontajneri so sklom. U nás dostávajú ďalšiu šancu. Vznikajú z nich poháre vázy karafy svietidlá či kvetináče. Každý kus je originál má iné dno i hrúbku skla. Logistika a zásobovanie fľašami nie sú jednoduché. Nechodíme do skladu kúpiť kilogramy skla. Usilujeme o trvalo udržateľný spôsob života preto fľaša od vína povýšila svoju funkciu o nový rozmer. Sklenené fľaše slúžia ďalej ako výnimočné vázy alebo štýlové poháre. Najviac fliaš máme z nášho Hostinca u Klačkov. Zásobujú nás aj spriatelené vinotéky. V neposlednom rade veľa našich sympatizantov robí čo môže, aby sme mali dosť materiálu.