Súperi

Kód: 58
Značka: Druhý dych
€24
Skladom

Krehké súperenie vínových fliaš sa pretavilo do vázy. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zvýšili sme hodnotu odpadu novou funkciou. Víno sa vypilo a jeho upravené obaly slúžia ďalej ako výnimočná váza. Konfrontácia dvoch vínových fliaš splodila vázu. Predmety bežnej spotreby povýšili na interiérový dizajnový doplnok.

Na sklonku leta robievame výborný jabĺčkový mušt. Býva ho dosť predávame ho a zo zisku udržiavame sad. Jeden rok nebola úroda tak smesi lámali hlavy, kde zohnať peniaze. Vtedy vznikol DRUHÝ DYCH. Či už vás naše výrobky privedú k zamysleniu nad nadbytočnou spotrebou, alebo sa vám páčia ako dizajnové kúsky, vedzte, že ich kúpou nám prispejete na dlhý život ovocných stromov v SADE U HARUŠŤÁKOV.

Upcycling - Kreatívna premena odpadových materiálov na nové produkty s umeleckou alebo environmentálnou hodnotou. Trápi nás že jeme jabĺčka čo obleteli polovicu zemegule. Preto sme v Sade u Harušťákov vysadili vyše sto vysokokmenných ovocných stromov starých krajových odrôd. Sad vypásajú ovce. Na jar ich striháme a vlnu spracúvame. V zime poriadame burzu vrúbľov a kurz rezu ovocných stromov. V lete kosíme a na jeseň zberáme jablká a lisujeme mušt.

V Hostinci u Klačkov dávame druhú šancu použitým fľašiam. Tie zvyčajne končia svoju púť v kontajneri so sklom. U nás dostávajú ďalšiu šancu. Vznikajú z nich poháre vázy karafy svietidlá či kvetináče. Každý kus je originál má iné dno i hrúbku skla. Logistika a zásobovanie fľašami nie sú jednoduché. Nechodíme do skladu kúpiť kilogramy skla. Usilujeme o trvalo udržateľný spôsob života preto fľaša od vína povýšila svoju funkciu o nový rozmer. Sklenené fľaše slúžia ďalej ako výnimočné vázy alebo štýlové poháre. Najviac fliaš máme z nášho Hostinca u Klačkov. Zásobujú nás aj spriatelené vinotéky. V neposlednom rade veľa našich sympatizantov robí čo môže, aby sme mali dosť materiálu.

Dodatočné parametre

Kategória: Druhý dych
Hmotnosť: 0.6 kg